FAQ
Cesta na Krko 7 1290 Grosuplje
Uprava: Pon-pet: od 8:00 do 10:30 in od 11:30 do 13:00 Sobota, nedelja in prazniki zaprto
Odpiralni čas zbirnega centra Od 1. 3. do 31. 10.:
Ponedeljek – petek 7:00 – 19:00
Sobota 8:00 – 14:00

Od 1. 11. do 29. 2.:
Ponedeljek – petek 7:00 – 16:00
Sobota 8:00 – 14:00

Zbirni center je ob nedeljah in praznikih zaprt.

Lokacija zbirnega centra: Spodnje Blato 1, 1290 Grosuplje
Špaja dolina 4,4°C

01 788 89 10 Vodovod: 041 649 540
Odpadne vode: 051 659 934
Pogrebna služba:  030 455 955
Oskrba s toploto: 051 350 100
Dimnikar: 051 374 687 (med delavnikom od 7:00 do 17:00)
Ceste: 030 707 931

images/slider-podstrani/gajnice_slider.jpg

Novice

Javno komunalno podjetje Grosuplje obvešča uporabnike pitne vode v vaseh Mala Dobrava, Stična od HŠ 65 dalje, Gabrje pri Stični od HŠ 24 do 36 in Malo Hudo HŠ 22, da bo jutri, 29. 11. 2023, od 9. ure do predvidoma 13. ure prekinjena oskrba s pitno vodo. Oskrba bo prekinjena zaradi navezave novega vodovodnega sistema.
 
Uporabnike prosimo za razumevanje!
 
pan xiaozhen IYE0ImQlY90 unsplash

JKPG | SBD Bodi junak - Očistite straniščno školjko na okolju prijazen način letak

Uporabnike vodovodnih sistemov Blečji vrh in Blečji vrh – Gradec obveščamo, da je uveden ukrep prekuhavanja pitne vode za prehrambne namene in ostaja do preklica.

Uporabnikom svetujemo, da upoštevajo:

Navodila o prekuhavanju vode
in
Priporočila lastnikom objektov za vzdrževanje hišnega vodovodnega omrežja.

Vodovodni sistem je v procesu prenosa v upravljanje JKP Grosuplje in je trenutno do zagotovitve vseh pogojev vzpostavitve javne službe oskrbe s pitno vodo v procesu začasnega poskusnega obratovanja.

Uporabnike prosim za razumevanje.

S 1.4.2019 Javno komunalno podjetje Grosuplje pričenja na celotnem območju občine Grosuplje izvajati 24 – urno dežurno službo prevzema in prevoza pokojnih, ki je obvezna občinska gospodarska javna služba skladno z Zakonom o pogrebni in pokopališki dejavnosti (Uradni list št. 62/2016) in z Odlokom o pokopališkem redu na območju Občine Grosuplje (Uradni list RS, št. 66/2018) .

Dežurno službo mora po zakonu izvesti izključno Javno komunalno podjetje Grosuplje, ki izvede vsak prevoz od kraja smrti do hladilnih prostorov izvajalca javne službe ali zdravstvenega zavoda zaradi obdukcije in nato do hladilnih prostor izvajalca javne službe, vključno z uporabo le-teh.

NAVODILO

Svojci umrlega oziroma zdravnik oziroma pristojna uradna oseba pokliče dežurno službo Javnega komunalnega podjetja Grosuplje – Antona Adamiča na telefonsko številko 031-665-444 oziroma Poldeta Perovška na telefonsko številko 051-399-603 in naročijo izvedbo dežurne službe.

Po prihodu na kraj se na podlagi prejete listine o smrti pokojnica oziroma pokojnik prevzame in prepelje v hladilne prostore izvajalca javne službe.

Z naročniki pogreba oziroma s svojci se naknadno dogovori o nadaljnjih postopkih, vezanih na izvedbo pogreba oziroma na predajo pokojnice ali pokojnika izbranemu izvajalcu pogrebne storitve.

Plačnik storitve javne službe je izbrani izvajalec pogrebne dejavnosti.

Cena 24-urne dežurne službe znaša 237,48 EUR.

sporocilo za javnost spodbujamo e krozno

Kotiček za oddajo še delujočih aparatov na CERO Špaja dolina 

ponovna uporaba ekipaV CERO Špaja dolina je postavljen nov kotiček za vse, ki bi želeli oddati svoje še delujoče aparate v ponovno uporabo. Kotiček najdete poleg zabojnika za odpadno elektroniko takoj desno za vhodom v CERO. Označen je z živo rumeno barvo in ga je težko spregledati. Vanj lahko oddate naslednje še delujoče aparate za ponovno uporabo: pralne stroje, hladilnike, zamrzovalnike, namizne in prenosne računalnike, zabavno elektroniko, male gospodinjske aparate, igrače, mobilne telefone, zvočnike, TV z ravnim zaslonom z daljincem, LCD monitorje, krožne žage, vrtalnike, glasbene stolpe, sesalnike in ostale primerne aparate na elektriko ali baterije.

Zbranim aparatom bo projektni partner skozi postopek priprave za ponovno uporabo preveril funkcionalnost in električno varnost ter jih vrnil na trg po primerni ceni ali pa jih podaril. Zato se v kotičku zbirajo zgolj aparati, ki so delujoči in nepoškodovani. Kar 1-2 % takšnih naprav se v povprečju vsako leto najde med zbranimi e-odpadki, ki po nepotrebnem končajo v predelavi materiala. Vsakič, ko zavržemo še delujočo napravo, ji skrajšamo življenjsko dobo, prispevamo k večjemu onesnaževanju in nepotrebni porabi naravnih virov. Organizatorji projekta si prizadevajo k večji ozaveščenosti uporabnikov aparatov, želijo si, da bi naprave uporabljali čim dlje, saj s tem trajnostno rešujejo težave onesnaževanja. V Evropski uniji in s tem tudi v Sloveniji pa se izvajajo tudi zakonodajne spremembe na področju ravnanja z odpadki, ki vodijo v krožno gospodarstvo, tako da je tudi zaradi tega ponovna uporaba zelo pomembna za našo prihodnost.

E-naprave vsebujejo številne dragocene in med njimi mnoge živim bitjem škodljive elemente. Nekatere naprave kot so recimo prenosi telefoni vsebujejo tudi več kot 60 elementov in so sestavljene iz številnih delov. Ti materiali izvirajo z vsega sveta. Marsikateri izmed njimi so t.i. kritične surovine. 

monitor ponovna uporabaTo so surovine, ki so za gospodarstvo zelo pomembne, jih težko dobimo in skoraj ne recikliramo. Pri pametnih telefonih, ki jih danes v povprečju uporabljamo manj kot 2 leti in jih na leto prodamo preko 1.5 milijard, pa bi lahko s podaljšanjem njihove uporabe za še eno leto prihranili 2.1 milijonov ton ogljikovega dioksida na leto.

Kotiček je postavila družba ZEOS, d.o.o. v sklopu projekta Life Spodbujamo e-krožno pod sloganom #Še sem uporaben! skupaj s projektnima partnerjema Zbornico komunalnega gospodarstva pri GZS in podjetjem TSD, d.o.o. ter lokalnim partnerjem Javnim komunalnim podjetjem Grosuplje d.o.o.. Projekt je sofinanciran s strani Ministrstva za okolje in prostor RS ter Evropske komisije.

Vse občanke in občane vabimo, da oddate v rumeni kotiček kakšen svoj še delujoči aparat, ki ga več ne potrebujete in tako poskrbite, da bo dobil novega lastnika.

O projektu Life Spodbujamo e-krožno 
Projekt Life Spodbujamo e-krožno podaljšuje življenjsko dobo aparatov preko izvajanja različnih aktivnosti kot so popravilo aparatov, ponovna uporaba aparatov in souporaba aparatov. Med drugim organizatorji po Sloveniji postavljajo kotičke za oddajo še delujočih aparatov.

Video: Predstavitev kotička za ponovno uporabo

Več informacij: ZEOS, d.o.o. (Urša Dolinšek - novice@zeos.si)

Izšel je nov katalog splošnih informacij o storitvah družbe Javno komunalno podjetje Grosuplje za leto 2019. 

Na spletu si brošure lahko ogledate na tej povezavi. Katalog je razposlan tudi v tiskani obliki na vsa odjemna mesta uporabnikov storitev JKPG.

Vabljeni, da ga prelistate in v njem poiščete informacije, katere vas zanimajo. Če v katalogu ne boste našli odgovora, so za vsako dejavnost navedene kontaktne številke, na katerih smo vam na voljo v času uradnih ur (od ponedeljka do petka med 8:00 in 13:00) oz. za nujne primere izven uradnih ur tudi dežurne številke.

Kaj imajo skupnega vlažilni in čistilni robčki, vatke in palčke za ušesa, olje in ostanki hrane, kavne usedline, cigaretni ogorki in zdravila? Na prvi pogled nič očitnega, vendar so to vse odpadki, ki se pojavljajo v naših kanalizacijskih sistemih. Ti odpadki ne spadajo v stranišče, ker mašijo kanalizacijske cevi in obremenjujejo okolje.

Bodi junak in ne zamenjaj školjke za smetnjak!

JKPG | Bodi junak - Vlažilni robčki

 

Spletno mesto uporablja lastne analitične piškotke, da lahko spremljamo obiskanost in posledično prilagajamo in izboljšujemo vsebine. Več informacij o piškotkih najdete na tej povezavi.